FG BUY&SELL        FARMERS WEATHER       ARABLE FARMING        DAIRY FARMER      FARMERS GUARDIAN        AGRIMONEY        OUR EVENTS        MEMBERSHIP BENEFITS        BLOGS        MORE FROM US
You are here: News > Blogs > Working dogs
Search

Working dogs results - August 19, 2016

Irish National

 

Irish National champion, J. McLaughlin, Dan (Ben), 176, run-off (out of 200) 158; 2, J. McCloskey, Sweep, 178, run-off 146; 3, M. Feeney, Jack, 181, run-off 130; 4, J. Maginn, Mozz, 178; 5, C. McGarry, Cora, 175; 6, L. Amos, Corriedhu Kohl, 164; 7, J. Cremin, Sally, 178; 8, F. McCullough, Spot, 172; 9, D. McAuley, Jan, 156; 10, J. McLaughlin, Lyn, 167; 11, S. Corrigan, Tex, 163; 12, S. O’Connell, Snip, 156; 13, M. Hastings, Meg, 165; 14, E. McAuley, Roy, 162; 15, M. Gallagher, Flo, 155; Reserve, N. O’Keeffe, Dunedin Tina, 150.

 

Brace champion, Ned O’Keeffe, Dunedin Tina and Jess.

Runner-up, Frankie McCullough, Spot and Jake.

England: Elaine Hill

 

VALE OF RYDAL, Rydal Park, near Ambleside, Cumbria, (Judge, H. Hutchinson, Uldale) Le Fleming Stakes Open (41 ran) 1, C. Caygill (Kirkcudbright) Luck, 82 of 90; 2, Tim Longton (Quernmore) Bob, 81; 3, Michael Longton (Quernmore) Rainow Todd, 80; 4, P. Rigby (Skelsmergh) Nell, 78; 5, A. Baines (South Stainmore) Tanhill Jess, 76; 6, Michael Longton Mac, 75 (C. Bradley, Ambleside) Rydal Class (47 ran) Open 1, A. Clark (Kirkby Stephen) Meg, 73 of 90; 2, S. Atkinson (Waitby) meg, 70; 3, H. Hutchinson (Uldale) Bob, 69; 4, Michael Longton (Quernmore) Rainow Todd, 67 OLF; 5, J. Palmer (Twiston) Dot, 67; 6, P. Rigby Nell, 66 Novice 1, J. Morgan (Workington) Bess, 59 of 90 OLF; 2, P. Rigby Treflys Elsa, 59; 3, L. Cowper (Threlkeld) Floss, 57; 4, J. Richardson (Barrow in Furness) Glenalla Billy, 55, Local P. Rigby Treflys Elsa, 59.


MACCLESFIELD, Sutton Hall Farm, Macclesfield, Cheshire, (J. Relph, Greystoke) Local Nursery (11 ran) 1, G. Dermody (Nantwich) Mirk, 47 of 90; 2, S. Wainwright (Bamford) Meg, 40; 3, G. Birchenall (Chinley) Dan, 36; 4, L. Perry (Rainow) Jill, 24, Local Open (24 ran) 1, J. Gilman (Bosley) Bob, 87 of 100; 2, J. Dumbleton (Bollington) Sid, 73; 3, A. Heathcote (Rainow) Blue, 71; 4, C. Pickford (Rainow) Rainow Meg, 67, Brace (11 ran) 1, Richard Hutchinson (Littledale) Jock and Sweep, 118 of 140; 2, A. Ritakallio (Burton) Cherry and Come-bye Jazz, 107; 3, C. Pickford Rainow Liz and Rainow Meg, 78, Friday Open (49 ran) 1, Thomas Longton (Quernmore) Maya, 84 of 100; 2, Michael Longton (Quernmore) Rooten brook Mac, 75; 3, Tim Longton (Quernmore) Rooten Brook Ben, 74; 4, S. Cropper (Deerplay) Glenalla Brad, 73; 5, A. Temple (Holmrook) Floss, 71; 6, Thomas Longton Riva, 69, Saturday Open (71 ran) 1, Richard Hutchinson Sweep, 82 of 100; 2, Richard Hutchinson Jock, 79; 3, J. Howard (Holme) Bill, 72; 4, E. Thornalley (Worlington) Juke, 68; 5, D. Wood (Derwent) Gem, 66; 6, D. Pickford (Rainow) Mirk, 64, Double Gather Championship (12 ran) 1, Richard Hutchinson Sweep, 145 of 180; 2, J. Gilman Bob, 140; 3, Thomas Longton Maya, 134; 4, J. Dumbleton Sid, 127; 5, S. Cropper Glenalla Brad, 126; 6, A. Temple Floss, 125.


MORETON, Colin Turland Memorial, Chadshunt Farm, Chadshunt, Kineton, Warwickshire, (J. Porter, Broughton Astley) Open (50 ran) 1, B. Smith (Wytham) Sky, 90 of 100; 2, G. Baldry (Upper Sheringham) Finn, 89; 3, B. Smith Ben, 88 OLF; 4, A. Blackmore (Ledbury) Cap, 88; 5, A. Tomkinson (Melton Mowbray) Gwen, 87 OLF; 6, B. Powell (Cold Ashby) Mirk, 87, Novice 1, V. Powell (Cold Ashby) Tyke, 78 of 100; 2, A. Blackmore Spottie, 76; 3, D. Bostoc (Heage) Bess, 73, Money raised for the Air Ambulance was £580.


NORTHUMBERLAND League, Shirlawhope, Longframlington, (S. Wallace, Netherton) Open (30 ran) 1, Paul Turnbull (Rothbury) Glen, 89 of 100; 2, P. Telfer (Haydon Bridge) Bling, 88; 3, J. Edgar (Consett) Redgate Pip, 87; 4, M. Northwood (East Woodburn) Queen, 87; 5, M. Davidson (Wooler) Taff, 86; 6, B. Jordan (Whitfield) Angel, 86.


NORTHERN, Crawlees Farm, Leasingthorne, Durham, (R. Fawcett, Hardraw) Open (49 ran) 1, T. Huddleston (Caton) Udale Ola, 86 of 100 OLF; 2, S. Perello (Caton) Rap, 86; 3, Thomas Longton (Quernmore) Jim, 83 OLF; 4, B. Bell (Hamsterley) Hutch, 83; 5, I. Murdoch (Sutton on Forest) Ben, 81; 6, P. Exelby (Nun Appleton) Gem, 79.


ROMNEY MARSH, Snargate, Appleton, (J. Bastable) Starter Class 1, W. Cole (Tillingham) Meg; 2, S. Walker (Stelling Minnis) Karven Griffin, (D. Thompson, Lynsted) Open (29 ran) 1, M. Banham (Chipstead) Belle, 92 of 100; 2, S. Walker Pearl, 86; 3, A. Jackman (Brockham) Cap, 81; 4, R. Moore (Ditchling) Joe, 77; 5, J. Bastable Cass, 76 OLF; 6, A. Jackman Jaff, 76.


RIPLEY Show, Ripley Castle, Harrogate, (A. Hunter, Redmire) Open (25 ran) 1, S. Beaton (Nun Appleton) Sam, 77 of 100; 2, A. Throup (Silsden) Marchup Bob, 71; 3, F. Cleary (Barnacre) Billy, 70; 4, D. Purdham (Holmrook) Folly, 61; 5, M. Ward (Harwood Dale) Tess, 57; 6, M. Ward Alf, 56, Ladies Prize R. Dugmore (Langdale End) Sassy, 48.

 

Wales: Christine Hall

 

ABER AND LLANFAIRFECHAN (Judge, R.V. Hughes) Open National, 1, M. Ll. Evans (Dolgellau) Llanfachreth Meg, 8; 2, A. Pugh, Lad 9, OLF; 3, K. Schwartze (Prion) Brenig Eira, 9; 4, G. Owen (Pengreigwen) Moss, 10; 5, I. Jones, Nell, 11; 6, J.R. Griffith (Tal y Sarn) Sam, 12. Class Two, 1, E. Smith, Sam, 15; 2, I. Williams (Abersoch) Cadi, 16; 3, M. McNaught (Bala) Brenig Eira, 17; 4, I. Jones, Jess, 18; 5, J. R. Griffith, Rob, 19.


BETWS GARMON (J.R. Jones, Garndolbenmaen). Open National, 1, 1. M. Ll. Evans, Llanfachreth Meg, 10; 2, D. Davies (Abergynolwyn) Sally, 11; 3, N. Vyas (Market Harborough) Birmingham Mac, 16 OLF; 4, M. Ll. Evans, Llanfachreth Mac, 16; 5, D. Jarman (Llangwyfron), Roy, 18; 6, M. Owen (Waunfawr) Robin, 19. Class Two, 1, I. Williams, Mac, 10; 2. I. Williams, Cadi, 13; 3. D. Edwards, Ben, 14; 4, M. Mcnaught, Brenig Eira, 15; 5, E. Smith, Jaff, 18. Class Three, 1, Rhion Owen (Clynnog Fawr) Jaff; 2, A. Owen (Penygroes) Roy; 3, D. Roberts (Rhosgadfan) Fly; 4, J.R. Griffith, Bonny; 5. E. McNaught (Bala) Sam. Class 4, 1. D. Roberts, Fly; 2, Geraint Owen (Waunfawr) Celi; 3, D. Pritchard (Criccieth) Jem; 4, B. Evans, Fly.


BUILTH WELLS Open and Novice National, Session 1 Open (J. Bowers) 1, A. Driscoll (Llanllawddog) Kinloch Pippi, 12 OLF; 2, I. Jones (Erwood) Ted 12; 3, A. Driscoll, Cade, 14; 4, M. Ellis (Port Talbot) Don, 17; 5, S. Lewis (Welsh Hook) Fan, 18 OLF; 6, B. Lewis (Llandrindod Wells) Nan, 18. Session 1 Novice, 1, S. Lewis, Fan, 18; 2, P. Tomkins (Llandrindod Wells) Bethan, 20; 3, L. Owen (Obley) Tess 21; 4, B. Warauch, Georg, 22. Session 2 Open (Lorna Owen) 1, V. Davies (Garth) Jess, 11; 2, K. Haker (Llandrindod Wells) Holly, 13; 3, E. Erikson (Sweden) Coy 16; 4, W. Jones (Newbridge on Wye) Tib, 17; 5, M. Ellis, Jill, 20; 6, L. Mussow (Italy) Billy, 22. Session 2 Novice, 1, V. Davies, Jess, 11; 2, K. Haker, Holly, 13; 3, E. Erikson, Coy, 16; 4, L. Mussow, Billy 22. Best Young Handler, L. Williams, Ned. Open and Novice South Wales (R. Jones) Open, 1, J. Wheaton (Port Talbot) Ben, 8; 2, W. Lipczenko (Austria) Kass, 12; 3, B. Lewis (Llandrindod Wells) Nan, 13; 4, B. Pugh (Nantmel) Rock, 14. Novice, 1, W. Lipczenko, Kass, 12; 2, B. Pugh, Rock, 14; 3, A. Sharpe (Carmarthen) Stig, 15 OLF; 4, S. Pugh (Nantmel) Jill, 15.


CWM OWEN Open National,1, V, Davies, Meg, 17; 2, Will Jones, Tib, 19; 3, A. Williams, Kate, 19; 4, G. Lewis (Gwynfe) Sam, 21; 5, G. Evans (Cowbridge) Moss, 24; 6, G. Coombs (Pontypridd) Kent, 25; Novice National, 1, V. Davies, Meg, 17; 2, A. Williams, Kate, 19; 3, G. Lewis, Sam, 21; 4, G. Coombs, Kent, 25; 5, S. Pugh, Jill, 26. Open South Wales, 1, M. Lewis (Talgarth) Gel, 9; 2, R. Jones (Llanafan Fawr) Jock, 27; 3, M. Lewis, Moss, 33; 4, A. Williams, Craig, 35; K. Harley (Glasbury on Wye) Fly, 37. Novice South Wales, 1, M. Lewis, Moss, 33; 2, A. Williams, Craig, 35; 3, G. Davies (Brecon) Ted; 41; 4, S. Curry (Tredegar) Vie, 42; 5, A. Potter (Powick) Scot, 47.


CWMSYCHPANT Open National, 1, E.L. Morgan (Aberystwyth) Glyn, 13; 2, G. Howells (Abernant) Cap, 14; 3, A. Williams, Craig, 18; 4, J. Bowen (Tenby) Roy, 18 OLF; 5, G. Lewis, Flash, 19; 6, A. Williams, Spot, 20. Novice National, 1, A. Williams, Spot, 20; 2, L. Hanson (Sweden), Lisbon, 24; 3, E. Hope (St Davids) Kit, 27; 4, E. Lloyd, Fly, 28. Open South Wales, 1, G. Howells, Fly, 10; 2, G. Howells, Cap, 11; 3, E. L Morgan, Jaff, 14; 4, L. Hanson, Gwennan, 15; 5, E. Hope, Kit, 17; 6, E. Lloyd, Fly, 19. South Wales Novice, 1, L. Hanson, Gwennan, 15; 2, E. Hope, Kit, 17; 3, E. Lloyd, Fly, 19; 4, John Davies (Lampeter) Sid, 21.


CYNGHORDY Open and Novice South Wales (C. Humphreys) Open, 1, W. Lipczenko, Darla, 14; 2, A. Westover (Swansea Valley) Jack, 15; 3, E. Protheroe (Llanafan Fawr) Jed, 17; 4, S. Lewis (Llanelli) Gwen, 17. Novice, 1, A. Westover, Jack, 15; 2, E. Protheroe, Jed, 17 OLF, 3, S. Lewis, Gwen, 17; 4, S. Lewis, Jess, 18. Open and Novice National (A. Sharpe) Open National, 1, A. Driscoll, Kinloch Mazi, 4.5; 2, R. Millichap (Port Talbot) Don, 5; 3, M. Jones (Maesybont) Nip, 5.5; 4, E. L. Morgan, Jaff, 6; 5, A.Driscoll, Kinloch Penny, 7; 6, E. L. Morgan, Glyn, 8. Novice National, 1, A. Driscoll, Kinloch Mazi, 4.5; 2, G. Lewis (Gwynfe) Sam, 11; 3, G. Pinto (Italy) Rig, 12; 4, E. L. Morgan, Nell, 13; 5, L. Bowden (Caerffili) Lad, 13.5; 6, M. Lewis, Moss, 15.


ELAN VALLEY (Roy Jones) Open National, 1, I. B. Jones, Tim, 4; 2, K. Haker, Rob, 9; 3, E.Lloyd, Fly, 13 OLF; 4, H.Lloyd, Jess, 13; 5, K. Haker, Holly, 14; 6, I. B. Jones, Kinloch Rio, 15. Novice National, 1, W. Lipczenko, Jon, 11; 2, E. Lloyd, Fly, 13; 3, K.Haker, Holly, 14. Open South Wales, 1, E. Lloyd, Sal, 4; 2, G. Powell (Gladestry) Tess, 6 OLF; 3, G. Davies (Brecon) Ted, 6; M. Rogers (Llangwyryfon) Dan, 7. Novice South Wales, 1, V. Davies, Jess, 6 OLF; 2, G.Powell, Tess, 6 OLF; 3, Gwesyn Davies, Ted, 6.


GOYALLT Open National, Session 1 (Nigel Watkins) 1, A. Price (Llandrindod Wells) Kate, 3; 2, P. Tomkins (Llandrindod Wells) Bethan, 4 OLF; 3, I.B. Jones (Capel Bangor) Tim, 4; 4, B. McConnell (Narberth) Mel, 5 OLF; 5, P. Tomkins, Bryn Dau Dash, 5 OLF; 6, J. McConnell, Bren, 6 OLF. Session 2 (Paul Tomkins) 1, N. Watkins (Llanddeusant) Tanhill Alex, 11 OLF; 2, A. Driscoll, Kinloch Pippi, 11; 3, N. Watkins, Jody, 14; 4, A. Gaigg, Lass, 17 OLF; 5, A. Driscoll, Kinloch Penny, 17; 6, D. Lloyd Evans, Don, 19.


LLANARMON YN IAL (Erik Biljsma) Open National, 1, Wyn Edwards, Fly, 5; 2, D. Davies, Anja, 11; 3, K. Dodd, Ben, 11; 4, Alun Jones, Spot, 11; 5, A. Haag, Kate, 12; 6, Y. Abrey, Glan y Gors Mona, 14; Class Two, 1, Iolo Jones, Nell; 2, A. Haag Kate, 12; 3, Arwyn Davies, Fly, 16; 3, K. Dyzsy, Witch, 16.


LLANFAIR CAEREINION Montgomeryshire Open, 1, H. Lloyd (Trefeglwys) Jess, 8; 2, M. Williams (Welshpool) Pepsi, 9; 3, H. Francis (Llanfyllin) Denwyn Mist, 12; 4, H. Lloyd, Nick, 23; 5, G. Ruggeri (Newtown) L’minster Nell, 27. Montgomeryshire Novice, 1, A. Rees, Pero, 33; 2, G. Ruggeri, Sweep, 59; 3, J. Dyson, Glen, 60. Overseas class, 1, B. Weinrauch; 2, C. Pilz; 3, L. Mussow; 4, E. Lagerfeld. Open National (Graham Powell) 1, G. Jones (Llanarmon DC) Cap, 6; 2, D. Williams (Abermule) Bob, 10; 3. E.L. Morgan, Jaff, 12 OLF; 4, E.L. Morgan, Glyn, 12; 5, H. Lloyd, Jess, 14 OLF; 6, H. Hughes (Welshpool) Glen 14. Class Two, 1, E. Jones (Llanarmon DC) Joe, 15; 2, L. Hanson, Lisbon, 16; 3, D. Davies, Becca, 23; 4, J. Aldridge (Daventry) Kyte, 30.


LLANFYLLIN (Emrys Lewis, Abergele) Open National, 1, D. Davies, Anja, 7; 2, G.L. Jones (Cwmtirmynach) Roy, 10 OLF; 3, T. Terpstra (Holland) Bet, 10; 4, C. Roberts (Oswestry) Roy, 11 OLF; 5, K. Hacker (Llandrindod Wells) Holly, 11 OLF; 6, E. Jones (Llanarmon DC) Jim, 11. Class Two, 1, H. Hughes, Glen, 11; 2, A. Price, Jill, 12; 3, L. Jones (Minsterley) Sian 13; 4, L. Jones, Tess, 14; 5, A. Gaigg, Lass, 19; 6, L. Jones, Taff, 20.


LLANGURIG, Open National, 1, I. B. Jones, Tim, 4; 2, E. Lloyd, Sal, 8.5; 3, B. Weinreuch, Nan, 9.5; K. Haker, Holly, 10.5; 5, B. Lewis, Nan, 12; H. Lloyd, Jess, 12.5. Novice National, E. Lloyd, Sal, 8.5; 2, B. Weinreuch, Nan, 9.5; 3, K. Haker, Holly, 10.5; 6, B. Lewis, Nan, 12. Novice South Wales, 1, K. Powell (Kington) Jess, 7.5; 2, B. Pugh, Dot, 8.5; 3, M. Williams, Pepsi, 9; 4, Ian Jones (Erwood) Ted, 10.


LLANWRDA (Angie Blackmoor) Novice National, 1, L. Hanson, Debbie, 17; 2, M. Morgan (Tregaron) Josie, 20 OLF; 3, M. Lewis, Moss, 20; 4, L. Hanson, Lisbon, 21; 5. R. Davies (Lampeter) Nell, 23; 6, B. Wein, Nan, 26. Novice South Wales, 1, N. Watkins (Llanddeusant) Pentwyncoch Nan, 9; 2, M. Morgan, Josie, 16; 3, A. Sharpe, Stig, 23; 4, M. Hall (Llandeilo) Clint, 42; 5, M. Lewis, Moss, 44; 6, M. Hall, Pentwyncoch Tom, 47. Local 10 mile radius, C. Jones, Fly, 12. Open National (Malcolm Ellis) 1, A. Driscoll, Kinloch Mazi, 8; 2, K. Broad (Llanllawdog) Kinloch Cade, 10 OLF; 3, N. Watkins, Pentwyncoch Nan, 10; 4, B. McConnell, Mel, 11; 5, G. Pinto (Italy) Cap, 12; 6, N. Watkins, Jody, 13. Open South Wales, 1, M. Jones, Jimmy, 4; N. Watkins, Tanhill Alex, 5; 3, M. Morgan, Josie, 6; 4, L. Hanson, Jack, 7; 5, A. Driscoll, Kinloch Mazi, 10; 6, A. Driscoll, Kinloch Penny, 13.


MACHYNLLETH (Hefin Evans) Open National, 1, L. Evans (Swyddffynnon) Zac, 12 OLF; 2, I. B. Jones, Tim, 12; 3, G. Lightfoot (Llandegla) Jes, 14; E. L. Morgan, Glyn, 16; 5, D. Jenkins (Talybont) Moss, 17 OLF; 6, O. Belghitti (Holland) Lad, 17. Novice National, 1, E. Eriksson, Zara, 17; 2, E. Eriksson, Coy, 24 OLF; 3, H. Francis, Cap, 24; 4, S. Ehlers, Sky, 25.


NANT PERIS Open National, 1, J. R. Griffith, Sam, 11; 2, H. Evans, Lad, 14; 3, J. D. Jarman, Roy, 15; 4, J. R. Griffith, Jet, 16; 5, N. Vyas, Mist, 17; 6, J. D. Jarman, Pero, 18. Class Two, 1, M. Ll. Evans, Tec, 14; 2, R. Powen, Jaff, 18; 3, D. Jones, Gwydr Sali, 19; 4, M. Davidson, Sweep, 21; 5, M. Owen, Robin, 23.


VALE OF EVESHAM (D. Roper, Northleach) Open National, 1, A. Blackmore (Ledbury) Preseli Del, 96; 2, R. Montgomery (Bristol) Meg, 94; 3, A. Hall (Wolvey) Bill, 90 OLF; 4, R. Curtis (Grantham) Patch, 90; 5, A. Hall, Gail, 86 OLF; 6, A. Hall, Mister, 86. Novice National, 1, M. Capes (Lydney) Lyn, 73 OLF; 2, J. Aldridge, Kytes, 73; Local Novice, (A. Tuffin, Kineton) 1, A. Blackmore, Nan, 83;2, A. Blackmore, Nip, 78; 3, J. Atwell (Evesham) Spice, 76. Local Class,1, D. Gould (Stow) 2, S. Platt (Anderoversford)


VIVOD Open National Vivod Field, 1, G. Owen, Ben, 8; 2, S. Ehlers, Nell, 8.5; 3, A.L. Jones, Spot, 9; H. Hughes, Lass, 15; 5, B. Davies, Lad, 16; 6, A. Davies, Meg, 20. Open National Eriannallt Field, 1, S. Ehlers, Jim, 14; 2, Alun L Jones, Kate, 22; 3, Henry Hughes, Glen, 23; 4, S. Ehlers, Maya, 24 OLF; 5, Bryn Davies, Lad, 24; 6, Glyn L Jones, Cap, 26. Open Final, 1, A. Davies, Meg, 8; 2, A. L. Jones, Spot, 15; 3, A. L. Jones, Kate, 18; 4, K. Dodd, Ben, 19; 5, H. Hughes, Glen, 23; 6, G. Owen, Ben, 26; 7, S. Ehlers, Jim, 33; 8, B. Davies, Lad, 34; 9, S. Ehlers, Nell, 34; 10, N. Vyas, Mac, 35; 11, S. Ehlers, Maya, 48. Class Two, 1, G. Forrester, Edmund, 9; 2, G.L Jones, Sweep, 10; 3, K. Dyszy, Bess, 11; 4, Arwyn Davies, Cassie, 14; 5, I. Jones, Jess, 15; J. Lightfoot, Nan, 16. Local Class, 1, G. Forrester, Edmund, 9; 2, G. L Jones, Sweep, 10; A. Davies, Cassie, 14. Brace Class, 1, Shirley Cropper; 2, Henry Hughes.

 

Scotland: Sine Robertson

 

CARNWATH (Judge, D. Kinloch, Kilsyth) Open (49 ran) 1, D. Wallace (Blyth Bridge) Jen, 93; 2, M. McTeir (Oxton) Bob, 91; 3, G.C. Gardner (Lesmahagow) Moss, 90 Outbye; 4, W. Welsh (Dalmellington) Cap, 90; 5, T. Blacklock (Sorn) Ben, 88; 6, J.A. Common (Lockerbie) Roy, 85;


CAMPBELLTOWN (C. Dickson, Coldingham) Open (50 ran) 1, M. Magnusson (Mid Derry) Myllin Davey, 93; 2, C. Davidson (Sandbank) Cap I, 91; 3, S.L. Davidson (Sandbank) Gillieglen Queen, 90; 4, P. Martin (Glenlyon) Jill, 89 Outbye; 5, I. McConnell (Skipness) Fly, 89 Outbye; 6, M. Caul (Balkello) Fred, 89; Confined, 1, J. Main (Largie) Cassie, 86; 2, J. Casey (Largie) Dan, 79; 3, J. Casey, Ben, 74;


SKIPNESS (R. Middleton, Dalry) Open (60 ran) 1, K. Donald (Dalrymple) Chalk, 93; 2, C. Davidson, Cap I, 92 Outbye; 3, S.L. Davidson, Gillieglen Queen, 92; 4, S.L. Davidson, Hope, 91; 5, D. Robertson (Luss) Joe, 90 Outbye; 6, D. Robertson, Sarnfaen Mott, 90 Outbye; Confined 1, A. McCuish (Skipness) Moss, 84; 2, I. McConnell (Skipness) Fly, 79; 3, K. Grieve (Skipness) Jade, 77;

 

Farmers Guardian
Posted by Farmers Guardian
PopularCommentsRSS Feed
Twitter Facebook
Rating (0 vote/s)
Post a Comment
To see comments and join in the conversation please log in.

Recent Posts

FG Insight and FGInsight.com are trademarks of Briefing Media Ltd.
Farmers Guardian and FarmersGuardian.com are trademarks of Farmers Guardian Ltd, a subsidiary of Briefing Media Ltd.
All material published on FGInsight.com and FarmersGuardian.com is copyrighted © 2016 by Briefing Media Limited. All rights reserved.
RSS news feeds